O NAS

Home / O NAS

 

ProgFood opiera swoje usługi o technologie mające podstawy naukowe. Specjalizujemy się w nowoczesnych rozwiązaniach dedykowanych dla zakładów przemysłu spożywczego w zakresie higieny, bezpieczeństwa i jakości zdrowotnej żywności. Podstawą działalności ProgFood jest transfer wiedzy uniwersyteckiej do przedsiębiorców i producentów żywności. Bazujemy na teorii, możliwościach i osiągnięciach mikrobiologii prognostycznej. Mamy 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu analiz mikrobiologicznych żywności i matematycznym opisie zjawisk biologicznych w niej zachodzących.

Wiedza ta znajduje zastosowanie w szacowaniu bezpieczeństwa Twojego produktu; precyzyjnym, szacowaniu terminu przydatności żywności do spożycia, testach przechowalniczych, wyznaczaniu charakterystyki populacji i potencjału wzrostu dla produktów, ilościowej analizie ryzyka QMRA; walidacji limitów w CCP i mierzalnych kryteriów działania w o-PRP; optymalizacji procesów.

ProgFood zatrudnia pracowników z wieloletnim doświadczeniem w zakresie badań mikrobiologicznych żywności. Oferujemy usługi w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa żywności — w naszym laboratorium stosujemy podejście indywidualne do każdego przypadku. Nasze podstawowe usługi to:

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

Zakres oferowanych przez firmę ProgFood usług pozwala producentowi uzyskać informację o zagrożeniach mikrobiologicznych w produkcie i/lub procesie. Współpraca z nami niesie dodatkowe, nieodpłatne doradztwo z zakresu technologii żywności, metod utrwalania, systemowego zapewniania bezpieczeństwa żywności, żywienia, składników odżywczych oraz inne wieloaspektowe korzyści. Działalność ProgFood nie ogranicza się do przyjęcia próby produktu i wydania wyniku. Zgłaszając się do nas, możesz liczyć na komentarz, interpretacje wyniku i doradztwo co jeszcze można zrobić, aby rozwiązać problem. Oceniamy nie tylko gotowe produkty, ale także jakość surowców i półproduktów, która jest kluczowa w optymalizacji terminu przydatności do spożycia, a co za tym idzie ograniczeniu kosztów wycofań i marnotrawstwa żywności.